המלצות על קורס הנחיית קבוצות בשיטת מעגל הקשבה

לכל המתעניינים לגבי מעגלי הקשבה, רציתי לשתף את חוויתי בלימוד במרכז אוריאל, מתוך הכרת טובה לעירן ונוריה, שדרכם נודעתי לשיטה,שמלווה אותי היום בכל שטחי החיים,ובפרט כל פעם שאני נכספת לגודל הריפוי שהיא מביאה איתה בהעברת מעגל הקשבה,
האיפשור לתת לרגש לעלות במרחב, ללא שיפוטיות וביקורת,מתוך שייח כנה מהלב,זה צורך בסיסי כל כך חשוב בימינו, היכולת להחסף להיותינו רשת אוניברסלית, החווה ללא הבדל בין גזע מין ודת, את אותם רגשות, לאפשר להם ביטוי ושיחרור,המגלם בתוכו את סוד הרוח שאנחנו,
המביאה את השימחה וכוח החיים, התיקווה והתפעמות ובעיקר את הריפוי המצוי בכל אחד מאיתנו בפרט ובכלל, מתוך רוך ואהבה,
כמטפלת גוף נפש, חשוב לי לציין שרגש הוא אנרגיה הצבורה בתוכינו לטוב ולמוטב,השיחרור שלה נעשה ע"י חוויה,
דרך מעגל הקשבה זו דרך חויתית לשחרר ולהטמיעה רגש.
ונסיה נשיא

שפת הלב היא שפה שתמיד הדהדה בתוכי ובעקבות החיבור אליכם ולקבוצה, ההיזכרות שנבעה מתוך השימוש בשפה והדרך של ארבעת הכוונות, גרמה לי לחוויית התרחבות פנימית ומן ההתחלה, זה החל לחלחל בכל תא בגופי ולחלחל בכל מערכות היחסים שאני מוקפת בהם, פתח הזדמנות מחודשת וחדשה, עם עצמי ועם הסובבים אותי ועל כך, כולי בהודיה.

נוריה יקרה, 
היכולת שלך להכיל, לחוש, להביא אהבה, חמלה, רצון לעזור ובייחוד להביא בכל פעם את הלב הגדול שלך, העניקה לי מרחב מוגן ובטוח להוציא, לשתף, וכל זאת קרה, כשאני חשתי את החיבוק הגדול שלך והאהבה מהלב הרגיש והשומע שפועם בך.
תודה להקשבה האינטלגנטית שאת מביאה בכל פעם למרחב בו את נוכחת. 
עבורי, ההקשבה הכה רגישה שלך אשר יודעת לזהות באופן מבריק (!) את השדה, יכולת זו שלך, זו הייתה עבורי מתנה נפלאה שהעניקה, פתחה וענתה על הצורך שבי שהיה הכה עמוק, להשתתף במעגלים בנסיבות המיוחדות כשלי. 
תודה לך ותודה עלייך, יקרה.

עירן היקר,
כל פעם שאתה פותח את הפה ומתחיל לשתף ו/או להסביר מניסיונך רב השנים עם המעגלים, אני מרותקת (!)  ומקשיבה בשקיקה לכל מילה, לכל מה שנמצא בקו האורך היוצא ממך ומביא דרכו את נקודת המבט שלך שיודעת לדייק, לפייס, למקד,לגעת, לרגש והכל מגיע בשילוב של אמת פנימית היוצאת ממך ועם הלב השומע שלך היודע לשמוע את ליבך ומתוך כך את לבבות האחרים.

בורכתי ללמוד ממך ולהכיר אותך.
תודה לך ותודה עליך איש יקר.

באהבה והערכה
אירית עוז

הדרך בה העברתם בקו את במפגשים הייתה מרתקת עבורי.

 כל אחד מכם הביא את עצמו, וביחד יצרתם הנחייה שלמה שאפשרה חוויה ולמידה בדרכים מגוונות.

 למדתי במיוחד מהסיטואציות בהן כל אחד מכם הביא את נקודת מבטו המיוחד והשונה לאותה הסיטואציה. הנחייה מהסוג הזה מאפשרת, פותחת, מאזנת ותורמת לחשיבה יצירתית בונה ומגוונת של המונחים ולבניית האנרגיה של הקבוצה.

הקשבתי, הערכתי ולמדתי מהדרך בא הבאתם אי הסכמות ביניכם אל תוך המעגל. בהקשר של "הלב השומע" יש לכם אצלי את זכות הראשונים כ"מורים לחיים" שלי-תודה!.

צילה לוי

נהנית ומעריכה את ההנחיה של שניכם ואת שיתוף הפעולה ביניכם. בהרבה מאד מובנים אתם משלימים אחד את השני בהנחיה. אתה ערן מאד קשוב לשעון ואת נוריה מביאה את האמון שהזמן שיש מספיק, אתה מביא שיר הייקו ואת מדיטציה, את מביאה את הרצון בהרמוניה וערן אתהידיעה שהדברים בסדר כפי שהם, גם הכאוס, ההתנגדות והביקורת. שניכם מביאים הרבה אותנטיות ובשלות וכיף ללמוד מכם ולקבל השראה. 

מאד הערכתי את כל ההתלבטויות שלכם בקול ואת כל המקומות שהלכתם עם מה שהיה חי במעגל, גם אם זה בניגוד לתוכנית. כמה שאתם שונים אחד מהשני משניכם אני מרגישה הרבה חום, פניות ורצון עז להיטיב. הרבה תודה על כל זה. 

אפרת, הלב השומע 9

הקורס אצל עירן ונוריה הגיע בדיוק בזמן, ידעתי שכאשר אוכל, אחזור למרכז אוריאל. חיפשתי משהו שייקח אותי מהר ומדויק לתוך עצמי ולתוך הכלים והיכולות שרציתי לפתח בעצמי, כלים של הקשבה אמיתית, לעצמי ולסביבה.
הקורס היה הרבה יותר עוצמתי ממה שחשבתי, הדברים שלמדתי הולכים איתי לכל מקום, מתי יותר ומתי פחות, אבל הפכו אותי לאדם קשוב ומכיל יותר, זה השפיע עליי בכל ערוץ בחיי, בבית, בעבודה ועם הסביבה.
ממליץ לכל אחד ואחת, עם ובלי רקע טיפולי או ניהולי.
עידו מגל

מה לא עברנו השנה?
מפגש של נשים מכל הקשת והגוונים,
המגיעות מכל קצוות הארץ
מכל קצוות החברה הישראלית.
נשים עוצמתיות מעניינות שונות ודומות כאחד, ברצונות בתקווה במאווים בסקרנות ברצון לאהוב.
שיעורים מרגשים ומעגלים מעצימים.
הפנמה של שפה אחרת בה הקשבה ולב הם העיקר.
יומיים אינטנסיביים יחד עם עירן ומעגל משפחות עוצמתי וחזק במיוחד.
קורונה ומפגשי זום- איך לא..
ומלחמה- כתוספת.
וקורס שלשמחתנו התארך מעבר למתוכנן.
ארוחות של יחד ממעשי ידינו, חצר נפלאה ירוקה ומרחיבת לב שדות ירוקים מסביב, שהיוו תפאורה מושלמת.
על כל הטוב והמיוחד הזה את ניצחת
בשלווה, ברגישות אין קץ ואופטימיות המחזירה את האוויר לריאות והופכת את המקום, הלמידה, החוויה והמסר שבו לאי של שפיות.
על כך אנו רוצות להודות לך מקרב לב.
מקוות להמשיך ולהיפגש, ללמוד, להחכים ולהעמיק איתך ביחד לצד כל אחת בדרכה שלה.

אוהבות ומודות:
ענת, יפה, מאיה, חנה, חני, דפנה, ליאן, יפית, עדי, עליה, טובי, אילה ושרון

הגעתי לקורס הנחיית מעגלי הקשבה ממקום של צורך לעשות עבודת עומק עם עצמי דרך קבוצה של אנשים.
תוך כדי הלימודים, בתוך התהליך המדהים שעברנו כקבוצה ובאופן אישי, ההכרות עם ה- 'טכניקה' העמיקה והיום, אחרי כמה חודשי התנסות, אני מבינה עד כמה שמעגל ההקשבה מאפשר תהליך של ריפוי לעומק ממקום אחר וחדש. התהליך והאמצעים של מעגלי ההקשבה הם כל-כך פשוטים ועם זאת כל-כך עמוקים ומאפשרים לכל אחד בזמן שלו, בקצב שלו ולפי הצורך המדויק שלו, לקבל בדיוק את הדבר הנכון לו.זו מתנה ענקית חשובה ומשמעותית שהענקתי לעצמי. היום אני מרגישה אדם אחר, רגועה יותר ובוטחת יותר בעצמי ובאנשים שסביבי וכל זאת כי למדתי להקשיב מהלב (לא פשוט כלל וכלל – רק נשמע פשוט) ולמדתי להרשות לעצמי לדבר מהלב, להיות אני.

שרי עשור בוגרת שני מחזורים

נוריה, את מורה נפלאה ומעוררת השראה, למדתי ממך המון. נהניתי במיוחד ללמוד ממך כיצד ניתן להכניס חום, רכות ורגישות לכל רגע ולכל מעמד. למדתי גם שניתן לסמוך על האינטואיציות הנשיות שלנו ללא פחד לאן הן יובילו אותנו, ולהמשיך ולהיות נאמנים לעצמנו בכל מצב.

עירן, אני מלאת התפעלות מהיכולות שלך לשלב את היאנג והיין לכדי מעגל הרמוני ושלם.
ההנחיה שלך היא מלאת חכמה, רגישות, בהירות, הומור, ביטחון, שלווה ושמחה. למדתי ממך במיוחד כיצד להביא את עצמי במלואי למעגל ולנוע בגמישות עם כל מה שמתפתח בתוך הקבוצה.

להיות תלמידה תחת הנחיה בקו זוהי חוויה יוצאת דופן. עבורי היה משמעותי במיוחד  לראות כיצד באה לידי ביטוי זוגיות מוצלחת כל כך, שנותנת מקום לשני הצדדים לבוא לידי ביטוי באופן מלא, וגם מאפשרת להם להתחבר יחד ליצירה משותפת ורבת משמעות.

קרן טנא בוגרת הלב השומע 5 בכפר הירוק

ההנחיה שלכם נוריה ועירן היקרים,אין ספק שאתם מאד מיוחדים. מאפשרים ומחבקים אותנו בחום רב ומביאים עימכם ניסיון רב. התכנים שעולים, הדרך אותה אתם עוברים וגם הדיאלוג הזוגי ביניכם ,מעשירים ומפרים אותי מאד. אני מאד מעריך את המחויבות שלכם לתהליך של הקבוצה ובמיוחד לתהליך שלכם כזוג שמעבירים את הקורס בקו'. אני מסתכל על שניכם ממקום של הערכה רבה לדרך המשותפת של שניכם כמנחים וכזוג. שגיא שמרת בוגר המחזור החמישי

ליבי ההולך ומתרכך, הולך ונפתח, ליבי.
מעגלי ההקשבה לימדו אותי להקשיב ולהתבונן
פעם שמעתי וראיתי.
עכשיו צומחת בי הקשבה והתבוננות פנימה והחוצה.
לאורך הרבה שנים חייתה בתוכי שאלת המקום שלי בתוך קבוצה בתוך חברה בעולם.

המעגל נותן מקום לכל אחד ומאפשר לכל אחד להיות הוא עצמו. המעגל מלמד אותי להביא את עצמי באותנטיות, להיות כנה ונכונה לעצמי.

מצאתי רגעים רבים של שקט בתוך עצמי, מצאתי איכות עמוקה יותר של תקשורת ושל דיוק, פנימה והחוצה.
אני אדם של עשייה.

ההקשבה, ההתבוננות והשקט שהם מביאים מלמדים אותי להיות ולא רק לעשות , מצמיחים בי מקום חדש של הוויה, והעשייה הנובעת ממקום זה היא שונה, אחרת ומדויקת.
ופתאום גדלה השמחה בחיי. 
לימודי המשך עבורי היו להמשיך לחוות להעמיק לבסס ולפתח את רוח המעגל בתוכי ומחוצה לי.

אהבתי לחוות את דרך המעגל עם אנשים חדשים בדינמיקה שונה זה הרחיב את המעגלים שלי והעשיר אותי מאד.

יעלי

בחרתי גם השנה להעמיק את לימודי בתחום מעגל ההקשבה,
כיוון שמצאתי דרך שאני מאמינה בה כתקשורת מועילה בין בני אדם:
בעבודה, בתוך המשפחה, בין בני זוג, הורים וילדים, בעצם עם כל מי שנקרא בדרכינו.
דרך המעגל הובילה אותי לתקשורת יותר בהירה ומתונה עם בני משפחתי,

אפשרה ריפוי למכאובי העבר ומאפשרת לי להיות בכאן ועכשיו.
בשלוש השנים האחרונות השתתפתי פעמיים בקורס להנחיית קבוצות בשיטת מעגל הקשבה,
פעם אחת כמשתתפת מן המניין ופעם אחת כתומכת בקורס, שנה שנתנה לי המון מבחינה אישית.
נוריה ועירן המנחים הם האנשים הכי מאפשרים שפגשתי ועושים את עבודתם במקצועיות רבה וברמה אנושית גבוהה.
אני ממליצה בחום על הקורס שמתקיים ב"מרכז אוריאל" שבאלוני אבא.
נעמה אביטל

נוריה וערן יקרים ומופלאים!
ישנם כל מיני מעגלים: מעגל משפחתי, מעגל חברתי, מעגל מקצועי, וישנם מעגלי הקשבה ויש את "ה"- מעגל הקשבה, זה שבמרכז אוריאל, זה שנימצא במקום מוצל ונעים!
המעגל של ערן ונוריה נוריה וערן צמד מילים שכמו נוסחת קסם נשמעים!
במקום שלכם יש משהו שלם
משהו בטוח
משהו מזמין
משהו אוהב
משהו מלמד
משהו שנותן לכל אחד את מה שהוא צריך ואת מה שליבו חפץ והזדמנות לספר אחרת את סיפורי החיים, הזדמנות להקשיב אחרת לכל מיני אנשים, הזדמנות למפגש אנושי פשוט אך נדיר וייחודי.
נוריה וערן, הייתם לנו כמורי דרך, כהורים תומכים ואוהבים, כמנחים מובילים ומקבלים. הייתם לנו מראה כנה ואוהבת! הייתם כפי שכל פעם יכולתם להיות.
אנחנו כולנו מודים לכם על האמונה ב"מעגל", בנו ובכם
אוהבים המון
בוגרי המחזור השני של הקורס להכשרת מנחים דרך מעגל הקשבה
מיכל שני, אלי נאור, אמנון רייס, שרי אסף, גבי ברסלר, טל ברנס, חיים מרקוביץ, חיתאם קדח, יעל, טל אדלר, דורון קינר, הגר עזרוני

אני אוהבת אתכם בכלל ובפרט, כאנשים, כזוג וכמנחים.
מעריכה את הדבקות שלכם במטרה שהצבתם לעצמכם – להפוך את "מעגל ההקשבה" לכלי נפוץ בחברה, כלי לעשיית שלום פנימי-אישי ושלום בחברה.
אוהבת את האווירה שאתם משרים במעגל, שיש בה צניעות וקבלה, דיבור מהלב, הקשבה מהלב, הכלה ואהבה,
אוהבת את המידע והידע שאתם מעניקים למעגל בהיבט הקוגניטיבי, הרגשי ובהיבט הגופני, שהכול שלמות אחת מודה לכם שהענקתם לי, שאפשרתם לי, להיות אני – אותנטית: ילדה, בוגרת ומבוגרת…

לנוריה וערן היקרים
עם סיום שנת לימודים נפלאה של הקורס להכשרת מנחים דרך מעגל ההקשבה "הלב השומע", אנו מודים לכם על ההזדמנות לפגוש את עצמנו ממקום חדש ועל האפשרות לפגוש אנשים בדרך המיוחדת של מעגל ההקשבה: לדבר מהלב, להקשיב מהלב, ולהיות ברגע הזה.
מודים על הצבעים והצורות, המוזיקה והתנועה ועל האנרגיה המיוחדת שאתם מביאים לעולם. מרכז אוריאל היה לנו בית קסום, נעים ומחמם את הלב
באהבה והכרת תודה – משתתפי הלב השומע: מירה, שרי, רותי, דני, מאזן , מעין, אורנה, מאיר, אולגה, אורית והדר

מודה לכם מאוד על שיצרתם, הצעתם, איפשרתם, ותמכתם בתהליך המופלא של "הלב השומע".
תהליך המעגל הינו צנוע ומעודן, הוא אינו דרמתי, אין צורך בכישרון חריג, הוא תהליך אורגני שמתרחש בכל אחד ואחת. הוא יוצר תובנות, משחרר פחדים, מווסת, מכוון ומאפשר טרנספורמציה לחיים מודעים יותר, שלווים יותר וקשובים יותר. כמו מחרוזת פנינים אשר בכל רגע פנינה אחרת זוהרת בה ומביאה את אורה, ככה הם אנשי המעגל.
אוהבת מירה אייכברגר

להנחות עם בן-בת זוג, זה מצריך אמון ואהבה לא מהעולם הזה ואתם באמת לא מהעולם הזה, אני מקנא ביכולת שלכם להיות אתם וגם להיות כל אחד בשביל השני ובשביל חברי הקבוצה. הניסיון העצום שאתם מביאים למעגל הוא משהו שמעורר אהדה, מרגישה שאתם כמו הורים שמוכנים לעשות הכול בשביל ילדיהם יחד עם זאת לשלב את העצמי שלכם. 
אתם עושים עבודה נפלאה ביחד, מאחלת לכם להמשיך כך ושכל משאלותיכם יתגשמו. מעריצה ואוהבת אתכם.
האלה, הלב השומע 

נוריה ועירן שגרירי האהבה
הענקתם לנו הרבה מאד

יותר מכל את ההזדמנות להיות מוקשבים מחד וכלים מופלאים להקשיב לזולת מאידך.עברנו יחד מסע שהדגיש את המכנה המשותף שלנו כבני אנוש.עם הסיפורים, הסרנו מחיצות וקליפות.וכאשר סיפור נגע בסיפור התקרבנו, התרגשנו, התאחדנו שרנו רקדנו וחיפשנו ומצאנו
וברגעי קסם באו מזור ומרפא לנפשנו.
לאורכה של הדרך הובלתם אותנו בבטחה בעקביות וביצירתיות.

הדרך הסתעפה והתבררה כמגוונת, מחכימה ומפתיעה. אף אתם הפקדתם את סיפורי חייכם בידנו שהאירו כמגדלור ענק של דוגמא אישית והשראה כן זה אפשרי!

אפשר ליישם את משנתכם בחיי היומיום.
על כך תודתנו והערכתנו!!
בירכתכם ואמונכם בנו ישמשו לנו כרוח גבית. איננו נפרדים כי נשוב וניפגש, נשוב ונדבר בשפת מעגל ההקשבה.

"מאיתנו בוגרי "הלב השומע

נוריתי,
את אישה יקרה, יקרה לי מאד. לוקח לי זמן להמיס את חשדנותי ופחדי ולהאמין שזה באמת.. שבאמת את מביאה את אוצרות הלב שלך וזה אמיתי. מותר לי להאמין ולהתמסר. את מהווה עבורי מקור להשראה, לאהבה ולתקווה, השילוב שלך ושל ערן והמקום הזה הוא שילוב מנצח!
אני מרגישה צורך "לינוק" או לגמוע עוד ועוד מהמעיין הזה ומקווה שאמצא את הדרך לכך.
המשיכי לתת את המתנות המבורכות והמוארות לסובבים אותך.

אוהבת ומודה מאד מאד

טל ב. מחזור שני

השתתפות עקבית במעגל ההקשבה עם קבוצה קבועה שעובדת לאורך זמן גילתה לי כי דרך מעגל ההקשבה אינה רק עניין ההנחיה והעבודה עם קבוצות אלא היא גם דרך פנימית והתפתחות אישית. אני מוצאת שבעולם חברתי (עם אימפולס אינדבידואליסטי, שיפוטי, הישגי, מהיר ועצבני…), בו הולכים ומתנוונים כישורי ההקשבה שלנו לעצמנו ולזולתנו, יש חשיבות רבה לאימון השריר הנכון המאפשר את התנועה הרצויה לחוכמת הלב.
בקורס "הלב השומע" ניתן לתרגל ברצינות רבה התבוננות פעילה, פנימה והחוצה.
אורית חורב.

המפגשים השבועיים לאורך השנה מהווים בשבילי קודם כל עוגן, מקום של מפגש אנושי אמיתי מחזק, מפתח ומלמד. נוסף לכך רכשתי ידע וניסיון בהנחיה והבנה של תהליכים קבוצתיים. דרך הכלי של מעגלי ההקשבה למדתי להקשיב לאחר, לזהות את השוני ולהתרגש מהמשותף, חוויתי איך הקשבה ונוכחות מאפשרים לחוכמה להגיע ולקסם להתרחש.
תודה רבה על הכול, אולגה

הקורס ששינה את חיי  ופתח בפניי חלון ענק וחדש ליחסים בינאישיים ולקשרים חדשים. המתנה שלנו כבני אגם בעולם הזה זה יכולת הדיבור , החשיבה והרגש, והשיתוף וההפרייה ההדדית. מעגל ההקשבה מנגיש ומעצים את המתנות האלה ממליצה בחום, תרצה

מעגל ההקשבה הוא הזמנה, הזמנה לחוות שוב את התרגשות הרגע הזה שבו חפץ הדיבור עבר לידיים שלך. לרגע המחונן הזה שבו השתררה דממה וכולם האזינו לך, לרגעים הללו שבהם הבנת ברגע אחד שאתה לא לבד.

בתרבות שלנו, בחיים המודרניים, התחרותיים, חסרי הסבלנות והמעוף, רגעים אלו הם נדירים. לאף אחד אין באמת את הזמן לעצור לרגע ולהקשיב לאחר, לעצור לרגע ולהקשיב לעצמך, מעגל ההקשבה מזמין אותנו ליצור את השינוי.

המעגל מזמין אותנו לפתוח את הלב, להביא את הסיפור האישי שלנו ללא התערבות הקבוצה, ללא שיפוט וללא ביקורת. המעגל הינו מרחב מוגן ותומך.

בהקשבה לסיפורו של האחר יש נחמה. הבדידות הקיומית הופכת נוחה יותר. אתה לא לבד. בכל סיפור וסיפור אתה יכול למצוא את עצמך. אתה יכול לחוות שוב רגעים של קושי והתמודדות, של שמחה ואושר. המעגל מזמין אותנו ליצור אינטימיות, זהו אי בודד של סבלנות וסובלנות.

ערן ונוריה היקרים. עוד קורס נגמר ואני מרגיש שסתם תודה רגילה ופורמלית לא מספיקה. אז הלכתי לי לים בניסיון להתחבר עם הרוח הגדולה כדי להבין מה באמת קיבלתי דרככם. והתשובה הגיע דרך הגלים. קורס מנחי קבוצות וקורס מלווה זוגות משולים עבורי ל – אבן באגם. והגלים שעושים הקורסים הללו באגם חיי מתגלים ומתרבים בפני מיום ליום. מדובר ממש בתרבות חדשה. דרך ההקשבה לעצמי גיליתי עולם שלם שהדחקתי והסתרתי מעצמי. דרך ההקשבה לאדם שמולי גיליתי את ערוץ הלב ואת האמפתיה המתעוררת לה מאיליה. דרך חשיפה הדדית של פצעי הילדות שלי ושל זוגתי הבנתי שאנחנו לא אויבים אלא פצועים ושהדו שיח בנינו הוא דו שיח של פצעים. שלום בית נכנס לחיי. שלום ושלמות פנימיים ביני לבין עצמי, וחיבור אמיתי עם האנשים שאני פוגש על הדרך. אני חווה אחדות חדשה. אני חווה כיוון חדש בחיי, דרך חדשה המבוססת על הכלל שנוצר לו מעצמו, רק מתוך ההקשבה, כלל שאומר – פחות אני יותר אנחנו. תודה לכם. בנימין ארדיטי.