מידע נוסף

מעוניינים בפרטים
נוספים? 

המלצות

יום ראשון 9.5 הצפנו לאלוני אבא ליום חווייתי של צוות המנחים לסיכום שנת הפעילות.

לקראת יום זה ובזמן הנסיעה גברה הציפייה למפגש החברתי ולחוויה המשותפת שנחווה
(לראשונה פנים אל פנים מתקופת הקורונה)
שביל הגישה עם הנוף הפתוח והירוק הכניס כבר לאווירה שונה ורגועה
ואז הגענו ליעד – למתחם ההקשבה מרכז אוריאל.

הגענו צוות של 13 מנחים, ליום חוויתי, דאגנו לכיבוד לפני ולארוחת צהריים אחרי,
את המסגרת הכללית ידענו אך את מה שהמעגל עצמו יביא אף אחד לא יודע לחזות…

עירן, הובלת אותנו לתוך מסע אינטימי, הרפתקה.
ההנחיה המדייקת המרתקת והסוחפת שלך גייסה את כולנו פשוט להיות, להתמסר לעצמנו, אחד לשני ולתהליך.
בשלוש וחצי שעות חווינו מגוון של רגשות –אהבה ומבוכה, צחוק וכאב, שייכות וביחד.
ובעיקר נוצרה פתיחות אינטימיות וקרבה.

מעגל ההקשבה שאתה מוביל בניסיון ובאמונה, הוא לא פחות ממעגל קסם.
קסם אנושי פשוט נגיש חשוף ואוהב.
כזה שמהדהד בך גם בדרך הביתה ולמעשה נשאר לך לתמיד.
תודה על מה שאפשרת והענקת לנו.

עינב זמיר
מנהלת מרכז הורות
מינהל החינוך
עיריית תל אביב יפו  

הנדון: המלצה לפעילות מרכז "אוריאל" במסגרת שיפור מעגלי הקשבה לצוותות רפואיים של בתי חולים

לפני כשנתיים ערך צוות מרכז "אוריאל" (בהתנדבות) שתי סדנאות של מעגל הקשבה לצוות האחיות והרופאים במחלקת נשים של המרכז הרפואי כרמל. אין לי ספק שסדנאות אלו השפיעו באופן חיובי ביותר על דפוסי התקשורת לצוותות הרפואיים של ביה"ח, ואף השפיעו על יחסי מטפל מטופל באגף נשים ויולדות של המרכז הרפואי כרמל.

לאור הנ"ל אני ממליץ חמות על המתודה ועל הצוות המקצועי של מרכז "אוריאל" בתחום של שיפור והתיעלות תקשורת והקשבה בקרב אוכלוסיות של עובדי מערכות הבריאות.

אשמח להעביר פרטים נוספים על הצלחת המיזם על פי דרישה

בברכה
פרופ" עופר לביא
מנהל מחלקת נשים ויולדות 13 אוגוסט 2019
מרכז רפואי כרמל
חיפה

המנחים של "מרכז אוריאל", בהנהלת נורית ועירן הלוי ,מקיימם שיתוף פעולה עם החברה למתנ"סים.
במסגרת זו, התקיימה סדנת חשיפה לשיטת "מעגלי ההקשבה" על ידי ערן ונורית, לפורום מנהלי ועובדי מתנ"סים,
אשר כתוצאה חיובית אחת שלה, בחרנו לשלב את מרכז אוריאל כחלק מרכזי מתהליך קהילתי אותו אנו מקיימים במושבה יבנאל. 

עוד בכוונתנו, לנסות ולקיים סדנת הכשרה תהליכית למובילי שיטת מעגלי הקשבה , אשר תקדם תהליכים חברתיים קהילתיים בהם אנו רואים מוקד הפעולה המתנ"סית ביישוב. "מרכז אוריאל", בהובלת נורית וערן, נתפס על ידינו כשותף מקצועי מצוין ומומלץ, בכל הנוגע בתכנון, ייזום והובלת תהליכים קהילתיים מעיין אלו. השימוש בשיטת "מעגלי ההקשבה", מוכיח את עצמו עד כה, הן מבחינת השתתפות תושבי יבנאל [איכותית וכמותית] ובמיוחד לעניין תוצרי השיח , ככזה הנובע מתוך כנות ופתיחות "חדשים", אשר "נולדו" מתוך שימוש בכלי מקצועי אחר- כזה המעודד סגנון שיח חיובי, בונה, השם דגש על נכונות אמת להקשיב באמת לאחר מבלי לבטל את הצבע הייחודי של כל משתתף בתהליך. 

לעונג הוא לנו, להמליץ הן על "מרכז אוריאל" בראשות נורית וערן והן על הכלי של "מעגלי ההקשבה", כמוצר חשוב ,איכותי וחדשני בנוף העשייה החברתית קהילתית. אשמח להמליץ בע"פ.  
רן – 0508257358.                                                                                                                              

בברכה, רן יול- מנהל המחלקה לפיתוח קהילה 

ברצוני לשתף אתכן בסדנת "זמן שלווה" ומעגל הקשבה שהועברה למתנדבות "הקן המשפחתי" באשקלון במסגרת ימי עיון על ידי מרכז אוריאל. הסדנא הועברה על ידי שני מנחים מקצועיים שהצליחו למגנט אליהם את כלל המשתתפות. הסדנא תרמה ונתנה למתנדבות כלים במיומנויות הקשבה ויצירת קשר שאין ספק שיוכלו לסייע להן בעבודתן ההתנדבותית. התכנים שהועלו תרמו לתחושת אינטימיות וקירבה בקרב המתנדבות . אני ממליצה לכן בחום להזמין אותם לפרויקטים שלכן.

בהצלחה, חופית מגידנה רכזת פרויקט הקן אשקלון

להלן כמה מילים על מעגל ההקשבה וכיצד לדעתי הוא יכול לתרום בחברת בני אדם בכלל ובקיבוץ בפרט:

לפני מספר שבועות נחשפתי לראשונה לטכניקה הקרויה "מעגל הקשבה". היה זה במסגרת ערב חברתי לבני שכבת גיל הביניים בקיבוצי – ניר דוד.

ישבנו בשתי קבוצות של כ- 20 איש, ויחד חווינו ותרגלנו את מה שקרוי "מעגל הקשבה" בהדרכת עירן ובת זוגו נורית.

כולנו חברי קיבוץ החיים עשרות שנים יחד ולכאורה מכירים איש את רעהו די טוב ולפעמים טוב מאוד. לא היה פשוט לבחור נושאים שיתאימו לסיטואציה ולהרכב האנושי.

אני יכולה לומר בוודאות, שלכל המשתתפים זו הייתה חוויה מיוחדת, שונה, ומשמעותית ממש.

עלו ונאמרו דברים אישיים – מעולם לא חשבתי שיש אפשרות שכך יחשפו חברי קיבוץ זה לזה. הקשבנו באמת אחד לשני, פתחנו את עצמנו ללא שיפוט וביקורת, שמענו דברים שלא היינו שומעים ללא מפגש זה ויצאנו בתחושה של חוויה טובה מאוד ובהתרוממות רוח.

אני חושבת שבמקומותינו, בחברה ובתרבות בהם גדלנו ועדיין חיים, הקשבה ופתיחות לאחר ולשונה היא מצרך נדיר מאוד. אנחנו רגילים להילחם על עמדות ואינטרסים אישיים או קבוצתיים ולהנעל עליהם, ובעצם איננו שומעים את האחרים. וזאת, דווקא בחברה, שהייתה פעם שיתופית לגמרי והיום פחות, אבל עדיין דברים רבים הנוגעים לחייו האישיים של כל אחד מאיתנו מוחלטים בדרך משותפת ודמוקרטית, כאשר החלטת הרוב, לעיתים מזומנות רוב מקרי או רוב אינטרסנטי, קובעת דברים בהתנהלות היום יומית ממש של הציבור כולו, שלא לשביעות רצונם של רבים.

אם היינו קשובים באמת, ו- "קונים לנו לב מבין לשמוע" כמאמר חז"ל, היו חיינו והיחד הקיבוצי שלנו נעימים ורגועים יותר, והיינו יותר, אולי הרבה יותר, שבעי רצון מהמקום ואחד מהשני.

אין לי ספק ,ששיטת מעגל ההקשבה תורמת רבות לתרבות הדיון ואולי בעיקר ליכולת להגיע להבנות והסכמות וקבלת החלטות שערות לצרכים של כולם ומתחשבות בהם.

אני חושבת שמעגל ההקשבה יכול להוות אמצעי נפלא לניהול ישיבות בדרך נעימה וגם יעילה, ולהגיע לתוצאות טובות ורצויות.

כיום, כשקיבוצים רבים שוב בתהליך של קליטה והתרחבות, יכול מעגל ההקשבה להוות אמצעי טוב להבנה ושיתוף פעולה פורה בין קבוצות האוכלוסייה השונות ולמנוע תהליך של בידול, התרחקות ומריבות בלתי פוסקות כפי שקורה בחלק מהקיבוצים.

ערך חשוב נוסף הוא האפשרות ללמוד לחיות עם החברים בקיבוץ ולא רק על יד, להגיע להכרות יותר קרובה ואיתה חברות אמיתית.

ומעבר לכל זה, זו פשוט הנאה לשבת ביחד, בהדרכה מתאימה, לשוחח ולהקשיב, ולהכיר אנשים שלא יוצא לך להכיר באמת.

אפילו במפגש שהיה לנו היו לי הפתעות נעימות.

שולה טל

ניר דוד

עירן שלום רב!

ברצוני קודם כל להודות לך על מפגש החשיפה המרגש שהתקיים בכברי ביום שישי שעבר.

נכון שבישול המפגש לקח הרבה זמן, אך התוצאה מדברת בעד עצמה.

חשוב לי לציין שהמטרה ממנה יצאנו הייתה מציאת דרך/שיטה (או כל שם אחר) שבאמצעותה ניתן יהיה לקיים דו שיח משתף, פתוח, מקדם ועוד…

התחושה שלי הייתה שהשיח בכברי מושתת על יודעי כל, שהם אלו שמעלים את הנושאים, הם אלו שיודעים ואחר כך בגדול מתקבלות החלטות. יותר מכך הכלי היחידי שנשאר לחברים זה הקלפי (והם משתמשים בו לא תמיד חיובית).

כל מי שהשתתף במפגש יצא מאוד מרוצה. התחושה היתה שההקשבה יצרה משהו כל כך חזק שהנכונות להיפתח ולדבר מהלב היתה נפלאה.

כל מי שהשתתף במפגש רוצה להמשיך, רוצה להיות שותף בהעמקת הדרך בתהליכים שאנחנו עוברים.
כולם ציינו את הדרך הנעימה שבה הנחת את המפגש.
אז מה שנותר זה להמשיך ולהרחיב את המשתתפים ולהעמיק את מעגלי ההקשבה בתוכנו.
ברצוני לקיים מפגש להנהלות שהנושא המרכזי יהיה קבלת החלטות בדרך הזאת.

חשוב לי לציין (ואני פוגשת את זה בעוד קיבוצים שעבדתי ועובדת בהם) שהכנסת מעגלי ההקשבה לשיח הקיבוצי היא מאוד משמעותית לבניית הקהילות המתחדשות. בעיני אנחנו בעידן של של יחד וכפי הנראה כולנו מחדש צריכים ללמוד איך לעשות אותו נכון ומשמעותי.

שוב תודה רבה

תמי חרמש – מזכירת הקיבוץ

לאחר המפגש לבניית וחיזוק קהילתי במעגל ההקשבה לאנשי הוועד המקומי  
רוצה לאמור תודה גדולה על המפגש המעשיר וזאת ממני ובשם המשתתפים.

המשובים אשר נכתבו לאחר מכן , וגם אלה אשר נאמרו לי ברחוב הקהילתי היו טובים מאד!

להלן כמה מהמשובים

  • סדנא נעימה ורכה , המנחה מצויין לדעתי, לא בטוח שהגישה מתאימה לכולם, רצוי להביא את הסדנא ליישוב אבל במעגלים קטנים יותר.
  • מנחה מצוין, דרך העברת הרעיונות מצוינת, לא קל למימוש יומיומי.
  • הסדנה נגעה בנקודות מאד חשובות שאני באופן אישי צריכה לעבוד עליהן, הזדמנות נהדרת להכיר אנשים בישוב שלי, וכן כדאי להביא את הסדנה ליישוב.
  • הסדנה הייתה טובה עבורי, שוקלת להביא סדנה דומה לילדי הישוב, יתכן וזה יהי מתאים להביא לקהילה כולה , אך צריך לחשוב על כך יותר לעומק
    מאד נהניתי, הזדמנות נהדרת עבור הקבוצה, אני מאד שמח על השיח, אך איך ממשים זאת בחרוב?
    היה מאד מלמד ומקרב, נותן כלים חשובים, אפשר לקיים את הסדנה לכל הקהילה אך במעגלים יותר קטנים.
  • הסדנה עם כלים טובים ופשוטים מתאימה מאד לדעתי, וכן זה יהי טוב להביא לקהילה שכן הכלים דרושים לכולנו.

איך אומרים אצלנו ביישוב יישר כוח!!!

בברכה

רזיה יחזקאלי/ ועד קהילה, חרוב

לכל הזוגות הצעירים והותיקים

חווית מעגל ההקשבה הזוגי תרמה מאוד לחיינו כזוג, למדנו לשמוע ולהקשיב ברמה עמוקה יותר, אמפאטית, מכילה וחובקת. עירן הלוי עזר לנו למצוא דרך חדשה להגיע אחד אל השנייה, אמנם כבר היינו בנתיב ההקשבה והעבודה על עצמנו כזוג וכיחידים, אך מעגל ההקשבה הוסיף מימד של העמקה.

ממליצים בחום על רכישת הכלי, ועל האימון הזוגי, שנעשה בתהליך ממוקד, אישי, מותאם לכל זוג, באווירה בטוחה, מכילה, דיסקרטית ובעיקר כזו שמובילה לעבודה עצמאית של הזוג, ללא תלות בגורמים חיצוניים.

האגודה לתרבות הדיור בעיריית פתח תקווה החלה השבוע בפילוט של הפרויקט "מעגלי הקשבה" המיועד לוועדי בתים, ומטרתו למנוע סכסוכי שכנים. במסגרת הפילוט, מעגלים מועברים על ידי אנשי מקצוע מטעם מרכז אוריאל, המתמחים בשיטת מעגל ההקשבה בקהילות ובארגונים, ולדברי ראש העירייה אורי אוהד, הקורס נערך במתנ"סים ברחבי העיר ללא תשלום.

המטרה היא להביא אנשים לשבת לדבר וללמוד להקשיב. "הנושא של ועדי בתים מאוד טעון – תמיד רבים ויש מחלוקות, ומי שסובל זה יו"ר הוועד שצריך לפשר", מספרת סיגל אמיתי, יו"ר ועד בית בבניין משותף בשכונת כפר גנים א' בעיר.


"המטרה היא שכל יו"ר ועד בית יחזור לבית המשותף בו הוא גר ויעביר את הסדנה לדיירי הבניין שלו", אומרת דליה גאון, מנהלת תרבות הדיור בעירייה, "גם אנחנו השתלמנו בקורס הזה והבנו שזה כלי חשוב מאוד, בעיקר לעבודה עם סכסוכי שכנים".

הדגש בקורס יהיה על הטמעת דפוסי תקשורת חדשים בבית המשותף. בין היתר, יועברו נושאים כגון החלפת צרות עין וביקורתיות בהקשבה ובכבוד, החלפת חשדנות וניכור בהיכרות ובקרבה וכן כלים לפתרון מחלוקות וסכסוכים.

"תקשורת והקשבה בין שכנים הוא הבסיס ליחסי שכנות טובים", מסביר מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור, ראובן צדוק. לדבריו, "פיילוט מעגלי ההקשבה בפתח תקווה לוועדי בתים הוא ראשון מסוגו ואני בטוח בהצלחתו. בהמשך נבדוק אפשרות להחיל סדנאות אלו על ועדי הבתים בשאר רחבי הארץ".

הבחירה בכם כאחד מגופי ההדרכה המובילים בפרויקט לעובדי העיריה הוא בזכות היותכם גוף מקצועי, מוביל ובעל ניסיון בתחום, החזון שלנו להעביר תהליך של כל עובדי העירייה ואנו רואים בכם עירן ונורית שותפים לתהליך ולהצלחתו!

300 עובדי עיריית פ"ת ומנהלי המחלקות עברו תהליך של העצמה אישית דרך מעגלי הקשבה. השקעה בהון האנושי בתוך ארגון כפי שעירית פ"ת בחרה לעשות, זהו צעד חלוצי ומעורר הערכה רבה הנותן כבר תוצאות, העובדים ציינו עד כמה יחסי החברות שנרקמו ביניהם בעקבות הסדנאות משפיעים על האקלים החברתי בעבודה והרצון לעזור אחד לשני ולעבוד בשותפות התעצם!!


 בעיריית פ"ת – ארגון המונה כ- 3,000 עובדים. החזון הארגוני הוא לשתף בתהליך זה את כלל העובדים והמנהלים במהלך השנתיים הקרובות. ולהעביר מסר אחיד לכולם על מנת ליצור השפעה ולחולל שינוי בתרבות הארגונית!

שמי טל שיין ואני מנהלת את מחלקת הנוער בזכרון יעקב

במסגרת עבודתי, אחד מהיעדים בתפקידי הוא ליצור צוות עבודה של רכזי נוער על בסיס שיתופי פעולה ועשייה משותפת למען הקהילה בזכרון יעקב.

אחת לחודש אני מקיימת לצוות הפורום מפגשים שכוללים הכשרות, למידת עמיתים, גיבוש וחיבורים.

הפורום כולל רכזי מועדוני נוער, רכזי תנועות נוער, רכזי ארגוני נוער ומנחי קבוצות, מועצת נוער רשותית ועוד.

כחלק מיום גיבוש שארגנתי לצוות הפורום הגענו למרכז אוריאל- בית ספר למעגלי הקשבה, קיבל אותנו בברכה עירן עם ארוחת צהריים פשוט מעולה בגינתו הקסומה, כבר שם נכנסנו לאווירה רגועה מוקפת טבע.

לאחר מכן נכנסנו למרכז אוריאל, שרק מלהיכנס לשם כבר הרגשנו בעולם אחר בחוויה שעוד לא חווינו בעבר, שם נוריה עשתה לנו סדנה של מעגל הקשבה פשוט מדהים.

מעגל ההקשבה כלל שיתופים וסיפורים של צוות הרכזים, חלק מהסיפורים הפתיעו את כולנו וזה תרם רבות להכרות שלנו ולחיבור ביננו.

נוריה הייתה פשוט מהממת, מחוברת וקשובה. חוץ מתיאום הציפיות שעשתה איתי לפני הסדנא גם הייתה קשובה במהלך המפגש ונתנה לכל אחד ואחת את המרחב שלו, הייתה חוויה של פתיחות ורצון להכיר אחד את השני בזכות המעגל הזה.

צוות הרכזים שלי יצאו מאד מופתעים מעצמם ואחד מהשני כמה פתיחות וחיבור היו באותו מפגש וזה הדהד להם אפילו עד הערב בעת מפגש עם בני הנוער, הם שיתפו אותי שתחושת הרוך וההקשבה ליוותה אותם במפגש עם הנוער אחר הצהריים.

רוצה להודות לעירן ונוריה המקסימים שסיפקו לנו כזו חוויה מעצימה ואיכותית

אין ספק שהם ממש יודעים את העבודה ביחסי אנוש, מערכות יחסים והעצמה!

המלצות על קורס הנחיית קבוצות בשיטת מעגל הקשבה

שפת הלב היא שפה שתמיד הדהדה בתוכי ובעקבות החיבור אליכם ולקבוצה, ההיזכרות שנבעה מתוך השימוש בשפה והדרך של ארבעת הכוונות, גרמה לי לחוויית התרחבות פנימית ומן ההתחלה, זה החל לחלחל בכל תא בגופי ולחלחל בכל מערכות היחסים שאני מוקפת בהם, פתח הזדמנות מחודשת וחדשה, עם עצמי ועם הסובבים אותי ועל כך, כולי בהודיה.

נוריה יקרה, 
היכולת שלך להכיל, לחוש, להביא
אהבה, חמלה, רצון לעזור ובייחוד להביא בכל פעם
את הלב הגדול שלך, העניקה לי מרחב מוגן ובטוח
להוציא, לשתף, וכל זאת קרה, 
כשאני חשתי את החיבוק הגדול שלך והאהבה מהלב הרגיש
והשומע שפועם בך.
תודה להקשבה האינטלגנטית שאת מביאה בכל פעם
למרחב בו את נוכחת. 
עבורי, ההקשבה הכה רגישה שלך אשר יודעת 
לזהות באופן מבריק (!) את השדה,
יכולת זו שלך, זו הייתה עבורי
 מתנה נפלאה שהעניקה, פתחה וענתה על הצורך
שבי שהיה הכה עמוק, להשתתף במעגלים 
בנסיבות המיוחדות כשלי. 
תודה לך ותודה עלייך, יקרה.

עירן היקר,
כל פעם שאתה פותח את הפה ומתחיל לשתף
ו/או להסביר מניסיונך רב השנים עם המעגלים,
אני מרותקת (!) ומקשיבה בשקיקה לכל מילה,
לכל מה שנמצא בקו האורך היוצא ממך ומביא
דרכו את נקודת המבט שלך שיודעת לדייק,
לפייס, למקד, לגעת, לרגש והכל מגיע בשילוב של אמת
פנימית היוצאת ממך ועם הלב השומע שלך היודע
לשמוע את ליבך ומתוך כך את לבבות האחרים.
בורכתי ללמוד ממך ולהכיר אותך.
תודה לך ותודה עליך איש יקר.

 

באהבה והערכה
אירית עוז

הדרך בה העברתם בקו את במפגשים הייתה מרתקת עבורי.

 כל אחד מכם הביא את עצמו, וביחד יצרתם הנחייה שלמה שאפשרה חוויה ולמידה בדרכים מגוונות.

 למדתי במיוחד מהסיטואציות בהן כל אחד מכם הביא את נקודת מבטו המיוחד והשונה לאותה הסיטואציה. הנחייה מהסוג הזה מאפשרת ,פותחת, מאזנת ותורמת לחשיבה יצירתית  בונה ומגוונת של המונחים ולבניית האנרגיה של הקבוצה.

הקשבתי ,הערכתי ולמדתי מהדרך בא הבאתם אי הסכמות ביניכם אל תוך המעגל. בהקשר של "הלב השומע"  יש לכם אצלי את זכות הראשונים כ"מורים לחיים" שלי-תודה!.

צילה לוי

נהנית ומעריכה את ההנחיה של שניכם ואת שיתוף הפעולה ביניכם. בהרבה מאד מובנים אתם משלימים אחד את השני בהנחיה. אתה ערן מאד קשוב לשעון ואת נוריה מביאה את האמון שהזמן שיש מספיק, אתה מביא שיר הייקו ואת מדיטציה, את מביאה את הרצון בהרמוניה וערן אתהידיעה שהדברים בסדר כפי שהם, גם הכאוס, ההתנגדות והביקורת. שניכם מביאים הרבה אותנטיות ובשלות וכיף ללמוד מכם ולקבל השראה. 

מאד הערכתי את כל ההתלבטויות שלכם בקול ואת כל המקומות שהלכתם עם מה שהיה חי במעגל, גם אם זה בניגוד לתוכנית. כמה שאתם שונים אחד מהשני משניכם אני מרגישה הרבה חום, פניות ורצון עז להיטיב. הרבה תודה על כל זה. 

אפרת, הלב השומע 9

הקורס אצל עירן ונוריה הגיע בדיוק בזמן, ידעתי שכאשר אוכל, אחזור למרכז אוריאל. חיפשתי משהו שייקח אותי מהר ומדויק לתוך עצמי ולתוך הכלים והיכולות שרציתי לפתח בעצמי, כלים של הקשבה אמיתית, לעצמי ולסביבה.
הקורס היה הרבה יותר עוצמתי ממה שחשבתי, הדברים שלמדתי הולכים איתי לכל מקום, מתי יותר ומתי פחות, אבל הפכו אותי לאדם קשוב ומכיל יותר, זה השפיע עליי בכל ערוץ בחיי, בבית, בעבודה ועם הסביבה.
ממליץ לכל אחד ואחת, עם ובלי רקע טיפולי או ניהולי.
עידו מגל

מה לא עברנו השנה?
מפגש של נשים מכל הקשת והגוונים,
המגיעות מכל קצוות הארץ
מכל קצוות החברה הישראלית.
נשים עוצמתיות מעניינות שונות ודומות כאחד,
ברצונות בתקווה במאווים בסקרנות ברצון לאהוב.
שיעורים מרגשים ומעגלים מעצימים.
הפנמה של שפה אחרת בה הקשבה ולב הם העיקר.
יומיים אינטנסיביים יחד עם עירן
ומעגל משפחות עוצמתי וחזק במיוחד.
קורונה ומפגשי זום- איך לא..
ומלחמה- כתוספת.
וקורס שלשמחתנו התארך מעבר למתוכנן.
ארוחות של יחד ממעשי ידינו,
חצר נפלאה ירוקה ומרחיבת לב
שדות ירוקים מסביב, שהיוו תפאורה מושלמת.
על כל הטוב והמיוחד הזה את ניצחת
בשלווה, ברגישות אין קץ ואופטימיות המחזירה את האוויר לריאות
והופכת את המקום, הלמידה, החוויה והמסר שבו לאי של שפיות.
על כך אנו רוצות להודות לך מקרב לב.
מקוות להמשיך ולהיפגש, ללמוד, להחכים ולהעמיק איתך ביחד לצד כל אחת בדרכה שלה.

אוהבות ומודות:
ענת, יפה, מאיה, חנה, חני, דפנה, ליאן, יפית, עדי, עליה, טובי, אילה ושרון