המלצה ועדי בתים פ"ת

האגודה לתרבות הדיור בעיריית פתח תקווה החלה השבוע בפילוט של הפרויקט "מעגלי הקשבה" המיועד לוועדי בתים, ומטרתו למנוע סכסוכי שכנים. במסגרת הפילוט, מעגלים מועברים על ידי אנשי מקצוע מטעם מרכז אוריאל, המתמחים בשיטת מעגל ההקשבה בקהילות ובארגונים, ולדברי ראש העירייה אורי אוהד, הקורס נערך במתנ"סים ברחבי העיר ללא תשלום.

המטרה היא להביא אנשים לשבת לדבר וללמוד להקשיב. "הנושא של ועדי בתים מאוד טעון - תמיד רבים ויש מחלוקות, ומי שסובל זה יו"ר הוועד שצריך לפשר", מספרת סיגל אמיתי, יו"ר ועד בית בבניין משותף בשכונת כפר גנים א' בעיר.


"המטרה היא שכל יו"ר ועד בית יחזור לבית המשותף בו הוא גר ויעביר את הסדנה לדיירי הבניין שלו", אומרת דליה גאון, מנהלת תרבות הדיור בעירייה, "גם אנחנו השתלמנו בקורס הזה והבנו שזה כלי חשוב מאוד, בעיקר לעבודה עם סכסוכי שכנים".

הדגש בקורס יהיה על הטמעת דפוסי תקשורת חדשים בבית המשותף. בין היתר, יועברו נושאים כגון החלפת צרות עין וביקורתיות בהקשבה ובכבוד, החלפת חשדנות וניכור בהיכרות ובקרבה וכן כלים לפתרון מחלוקות וסכסוכים.

"תקשורת והקשבה בין שכנים הוא הבסיס ליחסי שכנות טובים", מסביר מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור, ראובן צדוק. לדבריו, "פיילוט מעגלי ההקשבה בפתח תקווה לוועדי בתים הוא ראשון מסוגו ואני בטוח בהצלחתו. בהמשך נבדוק אפשרות להחיל סדנאות אלו על ועדי הבתים בשאר רחבי הארץ".

Tivonet