קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל


שיטת מעגל ההקשבה (Council) מבוססת על דרך קבלת ההחלטות בתרבויות השבטיות והיא מציעה גישה שונה מהמקובל לדרך קבלת החלטות, ניהול ישיבות, פיתרון עימותים ולסיעור מוחות כלשהו.

בניגוד לדרך הרגילה, בה כל אחד נאחז בדעה שלו, מחפש שותפים ודוחה מתנגדים- כאן אנו מזמינים את המתנגדים/ החושבים אחרת להביא עצמם לביטוי ואנו מקשיבים להם באופן מלא ולא- שיפוטי.

הכללים של המעגל מאפשרים לכל אדם בקבוצה לגלות את החכמה הפנימית שלו, כמו גם את "חכמת המעגל" המתגלה דרך ההקשבה העמוקה לכל אדם שמדבר. כך ביכולותינו לגלות מה באמת מסתתר מתחת לקונפליקטים ולאתגרים- כל זמן שאנו מאמצים את "התמונה הגדולה" ולא נאחזים רק בדעה שלנו. בנוסף, אנו לומדים דפוס תקשורת המחליף האשמה וביקורתיות (כלפי עצמי והזולת) בקבלת מגוון דעות, הכרה בשונות והקשבה מלאה.

כשאנו באמתמקשיבים לאדם עד סוף דבריו, מתאפשר לו לזהות את הצרכים שלו שאולי לא מולאו, להבין טוב יותר את ההקשר הרחב של דבריו ולקבל אמפטיה מהקבוצה- ללא קשר אם מסכימים לדבריו או לא.

כאשר נוכחת בדיון תקשורת של בצ"ל - ביקורתיות, ציניות, לגלוג- אין באמת אפשרות לדיאלוג כלשהו. שיטת מעגל ההקשבה מנטרלת את הבצ"ל באמצעות כמה כללים בסיסיים שבהתאם להם אנו מדברים ומקשיבים לזולת.

ערכי הליבה המתגלים בדיונים בדרך זו:

·האנרגיה בקבוצה היא של תמיכה, קבלה ואמון

·מה שמפריע לי "בחוץ" אצל הזולת הוא בעצם אצלי...

·אנו משחררים דפוסי חשיבה קורבנים וביקורתיים

·הכרה עד כמה איננו יודעים כבסיס לפתרון עימותים

·נינוחות, אמון וקירבה הנובעים מההרגשה של כל אדם שמקשיבים לו באופן מלא 

·המקום של תקשורת מקרבת ומעצימה לא נמצא בראש אלא בלב

·קבלה של "מה שיש" כמפתח להבנה והחלמה

·"חכמת המעגל" תמיד גדולה מהחכמה האישית שלי...

בארגונים הירארכיים שבהם על המנהל לקבל בסופו של דבר את ההחלטות בעצמו - מאפשר לו תהליך של מעגל הקשבה להקשיב לקולות השונים, לקבל זוויות שונות על הנידון, לתת לאנשים אפשרות להתבטא בחופשיות וללא חשש, וכך הוא יכול לעשות אינטגרציה נבונה וכוללנית מהדיון וההחלטה שהוא יקבל תעורר פחות התנגדות, האנשים ירגישו שהיו שותפים לה ובעקבות כך תעלה היעילות שלהם בביצוע ההחלטה

אין זה קל לאמץ צורה זו של דיונים וישיבות- זה דורש מהמנהל אומץ, בטחון עצמי, מוכנות לרדת מכסא המנהל באופן זמני ולשבת עם כולם "בגובה העיניים"- אולם המתנות מתהליך שכזה משפיעות ומקרינות על הארגון כולו לאורך זמן ובאופן שכל מי שנוכח בישיבות מבין וגם מרגיש שנוצרה כאן סינרגיה בין האנשים למען מטרה משותפת, והתוצאות העסקיות לא תאחרנה לבוא !

צרו איתנו קשר לתפירת הסדנה בהתאמה לצרכים שלכם.

בנוסף למגוון רחב של תכניות המבוססות על שיטת מעגל ההקשבה לארגונים ולעסקים, אנו מציעים סדנאות מתמשכות בשיטה ברמת המיומנות למגוון רחב של משתתפים עם מגוון רחב של סדנאות הכשרה מותאמות למגוון רחב של קבוצות וקהילות.

לסדנאות הגיבוש הייחודיות שלנו

קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
קבלת החלטות באמצעות חכמת המעגל
Tivonet